Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:


25.EUROFEST, Koper, Slovinsko

25.EUROFEST, Koper, Slovinsko
13.7.2017

PŘÍBĚH PÁTÝ - SEDM STATEČNÝCH

…ten začátek – ještě před odjezdem na turnaj přišla nemilá zpráva : „autobus nejede, zrušte to“…
Pár hodin čekání, pro realizační tým desítky marných telefonátů. Nakonec se na účastníky zájezdu přece jen usmálo štěstíčko a autobus, byť s velkým zpožděním, nabral směr Koper.
Družstvo dorostenek odjíždělo ve značně redukované sestavě šesti hráček v poli a jedné golmanky.
Děvčata to brala sportovně a těšila se hlavně na moře. Vzhledem k letošnímu bohatému obsazení této dorostenecké kategorie ročníků 2000-2001, kdy ve dvou základních skupinách startovalo celkem 16 týmů, nikdo nečekal, že našich sedm hráček udělá díru do světa. Zde musím znovu oprášit větu klasika: „nikdy neříkej nikdy“.
První hrací den, první zápas s běhavými Maďarkami z JTF DSE. Po pěti minutách svižného tempa si hradecké hráčky uvědomily, že to letos prostě bez možnosti střídání neuběhají a navolily úsporný program, který jim nejen vydržel, ale také se jim vyplácel po celý turnaj. Taktiku doplnily smrtící střelbou ze všech postů a přesvědčivě zvítězily 20:12.
Štístko stále přálo – rozlosování určilo druhý zápas až na druhý hrací den, kdy byl soupeřem další tým z Maďarska, o poznání vyspělejší HTE. Rozvážná hra s opět vynikající střelbou všech hráček a se zlepšující se golmankou znamenala druhý vítězný zápas v poměru 22:15, i přes v závěru zápasu hodně nečistou hru HTE.
Třetí hrací den a zároveň první den pravdy se dvěma zápasy v rozmezí 1 hodiny a 20ti minut. Soupeřem ve třetím zápase byl velmi dobře hrající dánský celek Frederikshavn A, který předváděl rychlou, ale velmi nepříjemnou házenou, plnou skrytých faulů a pošťuchování. Hradecké bojovnice se nenechaly vyprovokovat a s ledovým klidem dokráčely k vítězství 12:10. Druhý mač se Sporting Nelo z Belgie se nesl v očekávání, zda našim hráčkám zbyly ještě nějaké síly, přidělené na dnešní den. Belgičanky ovšem hrály s respektem a i přes jejich sympatickou snahu vítězí JH 17:6.
Čtvrtý hrací a druhý den pravdy, lze říci i den osudový, opět se dvěma zápasy hodinu a něco po sobě. V prvním souboji nás čekal přímý soupeř v boji o postup do finálových bojů Sportschule Frankfurt (Německo), spoléhající na individuální vyspělost hráček, jejich počet a na hru založenou na rychlých brejcích. Německé hráčky, včetně jejich trenérů, nepochybovaly při pohledu na naší prázdnou střídačku o svém jasném vítězství. Co říci – přepočítali se, jak trefně poznamenala hráčka A týmu žen Sabča: „vy jste je prostě uchodily“. Brejky naše hráčky vůbec nepřipustily, podařilo se eliminovat střelkyně, golmanka výborně zachytala a znovu již zmiňovaná efektivní střelba za všech pozic znamenala vítězství 16:10. Druhý zápas byl (opět) na štěstí se slabým týmem z Polska Kolonowskie. Vítězství 20:6 znamenalo téměř jistotu boje o zlato. Děvčata mohla slavit… J
Pátý a finálový hrací den začal trochu unaveným vítězstvím nad domácí Izolou 13:9.
Finálový souboj se zdál být poslední, nejtěžší, možná i nepřekonatelnou překážkou. Holky si foukaly bolístka z minulých zápasů a připravovaly se na nejtěžšího soupeře z nejtěžších – celek z Francie Stages NK22, který reprezentoval nejen svou zemi, ale i házenkářskou akademii Nikoly Karabatiče. Nesmírně vyspělé hráčky ze země galského kohouta zaplnily svým pohybem celé hřiště, naše hráčky bránily s vypětím všech posledních sil, golmanka předváděla krásné zákroky. A zase přiletělo, to naše štístko. Francouzky netrefovaly, našich 7 statečných ano, vedení v poločase 8:4 bylo překvapivé, ale zasloužené. Frenetičtí fanoušci Stages NK22 a také náš hradecký ostrůvek, zajistili bouřlivou atmosféru, hodnou mezinárodního utkání. V dramatickém závěru, kdy se našim podařilo nedat tři sedmičky, Francouzky srovnaly. Remízu nikdo nečekal, ale potěšení bylo na naší straně. Následoval sedmičkový rozstřel. Vynikající Klárka v bráně zlikvidovala hned první dvě penalty galek a bylo rozhodnuto – 20:19.
SEDM STATEČNÝCH získalo na jubilejním 25.Eurofestu zlaté medaile…pak radost, slzy, gratulace od družstva žen a také objetí od mladších žaček ročníku 2005, které podtrhly úspěch házenkářek z Jindřichova Hradce ziskem bronzových medailí.
Dovolím si malé shrnutí – současné hráčky mladšího dorostu (ročníku 2000-2001) se zúčastnily turnaje Eurofest již po páté a pokaždé přivezly medaile. S bilancí umístění 2, 3, 1 ,2 ,1 se již nyní řadí k nejúspěšnějším účastníkům turnaje. Věřme, že letošní ročník nebyl poslední.

A těch sedm statečných?
Klárka Haňková – golmanka, Lucka Frühaufová – pravé křídlo, Naty Tržilová a Týna Plucarová, alternující na postu střední spojky a levého křídla, dále také spojky Simča Březinová s Baru Jírovou a nezdolná pivotka Ája/Alena Rytířová. 
Úspěchy nejsou náhodné, vzpomeňme ty zásadní - zlato z Olympiády mládeže 2015, bronz z MČR starších žaček 2015/16 a letošní čtvrté místo v MČR 2016/17 mladších dorostenek
Za rodičovsko fanouškovsý doprovod – holky děkujeme za nevšední sportovní zážitek. Budeme se těšit na další.
Děkujeme také všem těm, kteří pomohli zrealizovat cestu za zlatým sluncem do Koperu.

TT

Fotogalerie:

Eurofest Koper 2017

Zlatých sedm statečných


Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Poslední zápas


Žádný zápas se zatím nehrál.

Další zápas


Další zápas zatím není naplánován.