Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:


Úspěch mladších žaček na mezinárodním turnaji

Úspěch mladších žaček na mezinárodním turnaji
14.7.2017

Jindřichohradecké házenkářky zakončily již tradičně sezónu účastí na mezinárodním turnaji ve Slovinském Koperu. Do Koperu odcestovaly celkem tři kategorie, ženy, mladší dorostenky a mladší žačky. Právě poslední jmenované, mladší žačky, se zúčastnily mezinárodního turnaje poprvé.

Poprvé si vyzkoušely utkání proti zahraničním týmům a překvapivě se s tím velmi dobře popraly a umístily se na krásném třetím místě.

Ve své kategorii měly celkem 9 soupeřů. Hrálo se na dvě skupiny. My jsme měly ve skupině Francouzky klub Doubs A, Maďarky Dunaujvarosi Dkk a Dánky Frederikshavn  B.

Ze skupiny jsme postoupily ze 2. místa, kdy jsme podlehly pouze o 1 branku Maďarkám Dunaujvarosi 10:11.

Další výsledky ve skupině:  JH-Doubs A 12:9, JH - Frederishavn B 16:9.

Do dalších bojů nám podle systému přiřazeny vítězky A skupiny, což byly Tchaj-wanky Da-shin, nakonec vítězky kategorie mladších žaček. Na rychlou a důraznou házenou Tchaj-wanek jsme nestačily a tím jsme se posunuly do boje o 3. místo. Tam jsme nezaváhaly a porazily jsme tým Dorogi Ese 13:8. Postaraly se o to především opory týmu Adéla Mazánková, Tereza Camrdová a Lea Mátlová.

Nutno podotknout, že mladší žačky hrály v Koperu bez brankářky. V brance se střídaly hráčky z pole a jak je vidět podle výsledků, nebyl to pro nás až tak velký problém, jak jsme čekaly.

Holky bojovaly, snažily se a bylo vidět, že zahraniční soupeřky je výrazně nezaskočily, naopak to byla pro ně výzva poměřit síly s neznámými týmy.

Pobyt jsme si všichni moc užili a máme všichni krásné vzpomínky na pěkné zápasy, na koupání v moři i na společné zážitky celé výpravy.

Ženy v Koperu tentokrát neuspěly

Ženám se v Koperu moc nedařilo. Jelo jich jen torzo (Gabriela Zahradníková, Petra Dušková, Kateřina Dohnalová, Sabina Jasanská, Andrea Jonová,  Barbora Šuranská a Lada Špačková). Navíc hned druhý hrací den si Katařina Dohnalová zranila koleno a už do branky nenastoupila a tak jsme hrály celý turnaj bez střídání.

Bojovnost a snahu nelze v žádném případě holkám vytknout, naopak. Hrálo se v dost těžkých podmínkách. Ženy měly nalosovány všechny zápasy na centrální hřiště přímo u moře, kde se hrálo na přímém slunci. Uhrát v takovém parnu zápas bez střídání bylo velmi těžké.

Ze skupiny jsme postoupily z posledního místa a radost z vítězství jsme si nakonec okusily v boji o 8 místo, kdy jsme porazili Dánky FFI 20:12.

Ostatní výsledky žen: JH - Dorogi Ese 9:19, JH - ŽRK Izola 17:21, JH - ŽURD Koper 10:23.

Iva J.

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Poslední zápas


Žádný zápas se zatím nehrál.

Další zápas


Další zápas zatím není naplánován.