Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Další výhra ve 2. lize žen

30.9.2017

Po druhém kole jsme ve vedení 2. ligy žen. Vedení jsme si zajistily jasnou výhrou nad béčkem Kobylis.

TJ Sokol II. Kobylisy B – Házená J. Hradec 14:24 (4:11). Branky: Bernardová 6, Karellová 3, Bardonová 2, Růžičková 1, Rosolová 1, Jurčiková 1 – Eliášová 4, A. Jonová 4, E. Kovářová 4/2, Hanzalová 3, Jasanská 3, Plucarová 2, Zahradníková 2, Vlková 1, Šuranská 1. Vyloučení: 0:1. Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Moravec – Zelenka, 31 diváků.

O výhře hostujícího družstva nebylo od začátku pochyb, v 10. minutě vedlo již 6:0. Hrálo výborně v obraně a využívalo rychlých protiútoků. Za první poločas inkasovalo pouze 4 góly. V defenzívě solidně pracovaly i Kobylisy, které měly v brance Lucii Kantůrkovou, někdejší interligovou oporu jindřichohradeckého týmu, přesto první půli jihočeský celek vyhrál sedmibrankovým rozdílem. Polevení hostí v koncentraci na obrannou fázi se po změně stran projevilo jenom mírně, nadále si totiž drželi bezpečný náskok, který se ještě lehce navýšil. Odstup ve skóre byl nakonec dvojciferný.

Iva Jonová (J. Hradec – trenérka): „Měly jsme výborný začátek, trochu nás pak sice zbrzdil domácí oddechový čas, ale po chvíli už jsme zase šly za jasným vítězstvím. Vyhrály jsme o deset gólů, zápas měl jednoznačný průběh. Opět jsme si mohly dovolit prostřídat celou lavičku, a to se zařazením dorostenek, které se zapojují do hry bez problémů. Z výsledku mám radost, doufám, že takto budeme pokračovat i nadále. Teď se těšíme na pohárový zápas proti Velkému Meziříčí. Chceme uspět, zveme tímto do ochozů co nejvíce diváků.“