Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:


STŘÍBRNÝ DORTÍK PRO MLADŠÍ ŽAČKY

STŘÍBRNÝ DORTÍK PRO MLADŠÍ ŽAČKY
23.10.2017

Minulý víkend (20. – 22. října 2017) se uskutečnil již XVI. ročník tradičního turnaje Tachovský dortík pro kategorie mini a mladší žačky. Naše děvčata z kategorie mladších žaček se na turnaj vydala celkově již po páté a bohužel již naposledy, protože příští rok přejdou do kategorie starších žaček.

Loučení s tímto velmi oblíbeným turnajem, který byl nedílnou součástí každého našeho házenkářského podzimu, pojala naše děvčata ve velkém stylu. Na turnaji se prezentovala velmi dobrou, pestrou a rychlou hrou, plnou dobrých herních kombinací a skórováním ze všech hráčských postů.

Jediný soupeř, který byl nad síly našich děvčat, byla Strakonická děvčata. Naše holky, snad pod vlivem nedávného jednoznačného vítězství nad Strakonickým týmem na Vršovickém turnaji, neočekávaly žádný silnější odpor, a tak byly od samého začátku silně zaskočeny velmi kvalitní strakonickou obranou. Strakonická děvčata byla v obraně velmi aktivní a důsledná, připravila pro naše střelkyně mnoho horkých a bezradných chvil a v zápase zaslouženě zvítězila. Dobrá strakonická hra se promítla i do značné nervozity našich děvčat, která v průběhu zápasu narůstala a vyústila i v mnoho zbytečných chyb a neproměněných vyložených šancí včetně sedmimetrových hodů.

Nervozita doznívala i v zápase s Hájemi, který jsme sehráli bezprostředně po strakonickém zápase, ale po velkém boji proti Hájům se podařilo našim děvčatům zvítězit a zajistit si tak stříbrnou medaili. Sladká odměna v podobě tradičního dortíku nám tedy unikla jen o kousek.

Celkově turnaj ukázal kvalitu hry našich děvčat ve srovnání s ostatními soupeři, ale ukázal i rezervy, které jsou hlavně v hlavách našich děvčat a na kterých budeme muset ještě zapracovat. Vedle herního projevu se holky prezentovaly i jako výborná parta a svými pohybovými kreacemi a tanečními rozcvičkami doprovázenými hudbou v prostorách sportovní haly si získaly srdce nejednoho přítomného fanouška, trenéra či hráčky J

Výsledky zápasů:

Házená J. Hradec : HK Slavia VŠ Plzeň – 10 : 3
Házená J. Hradec : TJ Slavoj Tachov – 19 : 6
Házená J. Hradec : Handball Club Milevsko – 13 : 5
Házená J. Hradec : HC Háje Praha – 9 : 8
Házená J. Hradec : DHC Plzeň – 11 : 3
Házená J. Hradec : TJ Sokol EUTIT L. Kynžvart – 11 : 3
Házená J. Hradec : HBC Strakonice 1921 – 3 : 6

Turnaje se zúčastnily:

Klímová Natálie (brankářka), Krimová Tereza (brankářka), Dvořáková Eliška (1), Dobešová Anna (6), Dvorská Amálka (5), Mazánková Adéla (19), Mátlová Leona (10), Kubínová Barbora (6), Camrdová Tereza (15), Picková Viktorie, Dvořáková Anna (1), Vokušová Michaela (13).

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Poslední zápas


Žádný zápas se zatím nehrál.

Další zápas


Další zápas zatím není naplánován.