Hlavní navigace:

Derby Loko Č. Budějovice - Házená J. Hradec 22:28
4.3.2018

Házenkářky J. Hradce derby v Č. Budějovicích zvládly

Ve 14. kole II. ligy - Západ žen se vedoucí Házená J. Hradec střetla s pátou Lokomotivou Č. Budějovice. V Suchém Vrbném jihočeské derby vyhrála a soutěž tak nadále vede. V příštím kole doma hostí osmý Turnov, zápas se hraje v sobotu 10. března od 14 hodin.

TJ Lokomotiva Č. Budějovice - Házená J. Hradec 22:28 (12:14). Branky: Dolejšová 8/2, Chasáková 6, Rusfelová 3, Matoušová 3, Poláčková 2 - Jasanská 8/2, Hanzalová 5/3, A. Jonová 4, Zahradníková 4, Eliášová 3, Plucarová 2, Vlková 2. Sedmičky: 2/0:8/5. Vyloučení: 3:1. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Barták - Moravec, 56 diváků.

Hostující družstvo nastoupilo s překvapením v brance, do které se po skoro 5 rocích vrátila pětačtyřicetiletá Věra Zimová, jež za J. Hradec chytala ještě mezinárodní interligu. Hrála také již uzdravená Kristýna Hanzalová. Chyběla naopak dorostenka Adéla Ondřejová, která jela se svým týmem do H. Brodu k utkání I. ligy - Západ starších dorostenek.

Derby bylo od prvních vteřin velmi bojovné, domácí Lokomotiva se v obraně zatáhla a tato taktika jí vycházela. K tomu se střelecky prosazovala Anna Dolejšová, díky které Č. Budějovice byly dlouho ve vedení. Domácí střelkyně dala šest z prvních deseti gólů svého celku. Házená JH ještě ve 21. minutě prohrávala 8:10. Avšak poslední desetiminutovka jí vyšla, dostala se v ní k trhákům, což je její hlavní zbraň. Nejprve otočila na 11:10 (24.) a poté utekla na 14:11 (30.). Na přestávku pak odcházela s dvoubrankovým náskokem.

Hned po ní Hanzalová dvěma trefami odstup navýšila na čtyři góly (34. - 16:12) a svůj celek tím uklidnila. Házená JH nevelký náskok, jenž se občas ještě o něco snížil, držela až do 45. minuty, kdy po brankách Barbory Eliášové a Sabiny Jasanské lídr první ligy odskočil do odstupu půltuctu gólů, který už si pohlídal až do konce.

Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Bylo to derby se vším, co k němu patří. Věděly jsme, že to bude těžké, připravily jsme se dobře. Na Dolejšovou jsme nasadily osobní obranu, přesto nám v prvním poločasu dala šest branek. Soupeřky se na nás také nachystaly, hrály velmi dobře v zasunuté obraně. Špatně jsme se proti ní v postupném útoku prosazovaly. Gólově jsme se utrhly až na konci první půle, kdy jsme konečně získaly vedení. Ve druhém poločasu domácí obrana trochu polevila, díky čemuž jsme házely několik sedmiček. Z nich jsme náskok pojistily a v pohodě zápas dotáhly k vítězství."

J. Hradec: Dušková, Zimová - Vlková, Eliášová, Hanzalová, Plucarová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.
II. liga - Západ, tabulka po 14. kole

Roman Pišný (-rop-).

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Krátké zprávy

Změna termínu utkání
16.4.2018

Změna termínu utkání žen a starších dorostenek s Pardubicemi: 5. 5. 2018 16:00 SD Házená J. Hradec - DHK Pardubice 5. 5. 2018 18:00 ženy Házená J. Hradec - DHK Pardubice