Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Ženy nastřílely v sobotu rekordní skóre 49:22

10.3.2018

V 15. kole II. ligy – Západ žen se vedoucí Házená J. Hradec střetla s jindy nepříjemným Turnovem. Tentokrát ale vůbec nezlobil, odvezl si těžkou porážku.

Od začátku bylo jasné, že prvoligový lídr bude brát dva body. Ve 3. minutě vedl už 5:0 a Turnovu, který se v zápasech prezentuje nadměrnou tvrdostí, sebral vítr z plachet. Hostující tým ani nedostal prostor k tomu, aby mohl předvést svou hru. Pětigólový náskok Házené JH vydržel do 11. minuty, pak začal odstup opět hodně narůstat (16. - 14:6; 18. - 17:7; 25. - 21:9), na konci první půle byl patnáctibrankový.

Po obrátce jihočeský celek ani trochu neubral na tempu, hrou se evidentně bavil. Například kombinaci, kterou po nahození na brankoviště zakončila Sabina Jasanská, diváci s nadšením aplaudovali. Nakonec domácí celek dal 49 gólů, což je historický rekord jindřichohradecké ženské házené. Do střeleckého zápisu zaznamenaly aspoň jednu trefu všechny domácí hráčky. Bez gólu zůstala jen brankářka Petra Dušková, jež se ovšem na vysokém skóre také podílela hbitými a přesnými výhozy, jimiž spoluhráčky posílala do rychlých protiútoků.

Soutěž má nyní před sebou téměř měsíční pauzu, kterou tým z J. Hradce přečká na nejvyšší pozici. Další zápas odehraje až v neděli 8. dubna v Praze - Zahradním Městě proti tamní Astře, jež je pátá.

Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Z naší strany to byl výborný výkon, po celý průběh jsme nepolevily v nastoupeném tempu. Až do konce jsme měly skvělý tah na branku. Fungovala nám obrana, ze které jsme po každém zisku míče šly rychle dopředu a zakončovaly z první vlny. To se z takových devadesáti procent dařilo. Obávala jsem se, že ve druhém poločasu polevíme, když bylo rozhodnuto, ale makalo se dál. Za to musím všem hráčkám poděkovat a pochválit je."

Házená J. Hradec - TJ Turnov 49:22 (24:9). Branky: Jasanská 12, Eliášová 11, A. Jonová 7, Vlková 6, Zahradníková 4, Plucarová 4, Ondřejová 3, Šuranská 1, Voldánová 1 - L. Ševrová 11/6, Brožová 7, Víšková 1, Nalezencová 1, Tichá 1, Palounková 1. Sedmičky: 0:7/6. Vyloučení: 0:2. Žluté karty: 3:1. Rozhodčí: Laštovička - Zich, 60 diváků.

J. Hradec: Dušková - Vlková, Eliášová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.