Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:


Další body si připsaly ženy s Astrou Praha

Další body si připsaly ženy s Astrou Praha
8.4.2018

Házenkářky J. Hradce zvýšily svůj náskok na čele II. ligy V 16. kole II. ligy – Západ žen vedoucí Házená J. Hradec vyhrála v Praze nad tamní Astrou. Šesté družstvo tabulky porazila 29:22.

Zápas se nehrál v nepříjemných stísněných prostorách haly na Zahradním Městě, ale v Heroldových sadech, kde sídlí Sokol Vršovice. O výhře jihočeského lídra prakticky rozhodl hned úvod, v němž Házená J. Hradec Astru k ničemu nepustila. Obrana hostí pracovala na jedničku a za ní se dařilo brankářce Petře Duškové. Ta za prvních jedenáct minut inkasovala jediný gól, a to ještě ze sedmimetrového hodu. Jindřichohradecký náskok plynule rostl (10. - 5:1; 16. - 10:3; 20. - 12:4; 22. - 14:5), byl až devítibrankový. Teprve v závěru poločasu Pražanky manko snížily, když využily chyb hostí v útočné fázi. Přesto Házená JH odcházela na přestávku s poklidným pětigólovým odstupem. Závěr úvodní půle, v němž Astra snížením nabrala sebevědomí, domácí celek nakopl k pokračování náporu i ve druhém poločasu. Dvě rychle vstřelené branky znamenaly stav 15:12 a tříbrankový rozdíl (20:17) platil i po 45 minutách, kdy si raději trenérka J. Hradce Iva Jonová vzala oddechový čas. Time-out pomohl, hostující házenkářky se zklidnily. Znovu se opřely o defenzívu a šňůrou 4 gólů, z nichž 3 dala Sabina Jasanská, si opět zajistily (50. - 24:17) potřebný náskok pro bezproblémový závěr. V tabulce II. ligy - Západ je Házená JH stále první, avšak narostl její náskok na druhé Pardubice. Nyní je tříbodový, jelikož hlavní konkurentky v boji o postup do I. ligy prohrály v Č. Budějovicích 22:27. V 17. kole se jindřichohradecké házenkářky představí doma proti devátému Ústí nad Labem. Zápas se v městské sportovní hale hraje v neděli 15. dubna od 14 hodin. Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Začaly jsme dobře, když nám vyšlo několik rýchlých útoků. Brzy jsme si tak vytvořily solidní náskok. Hned od začátku se dařilo Petře Duškové v brance. Domácí tým se chytil až na konci poločasu a v náporu pokračoval i po přestávce. Musely jsme si vzít time-out, po kterém jsme se naštěstí zvedly. Zabojovaly hlavně Kristýna Plucarová a Sabina Jasanská. Velmi dobře zápas vyšel Gabriele Zahradníkové a také Barboře Eliášové, jež měla stoprocentní úspěšnost zakončení. Tentokrát nám chyběla střelba z dálky, ale dva body jsme připsaly, a to je hlavní."
J. Hradec: Dušková - Vlková, Eliášová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská, Hanzalová. II. liga - Západ, tabulka po 16. kole
TJ Astra ZM Praha - Házená J. Hradec 22:29 (10:15). Branky: Hehejlíková 6/1, Vildová 6/2, Sahajdáková 2, Roštejnská 2, Prochásková 2, Pospíšilová 2, Wachsmannová 1, Soukupová 1 - Eliášová 8, Jasanská 7/2, Zahradníková 5/1, Plucarová 4, Hanzalová 3, Vlková 2/1. 
Sedmičky: 6/3:4/4. 
Vyloučení: 3:2. Žluté karty: 1:3. Rozhodčí: Ledvinka - Lehký, 29 diváků.

http://www.zeny.chf.cz/?cmpid=59&cmppartid=2862 Roman Pišný (-rop-)..

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Poslední zápas


Žádný zápas se zatím nehrál.

Další zápas


Další zápas zatím není naplánován.