Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:


Házenkářky J. Hradce doma jasně zvítězily nad Ústím

Házenkářky J. Hradce doma jasně zvítězily nad Ústím
15.4.2018

V poklidu si v 17. kole II. ligy - Západ poradily ženy Házené J. Hradec doma s devátým Ústím nad Labem. Zdolaly je devatenáctibrankovým rozdílem a nadále soutěž vedou s tříbodovým náskokem na druhé Pardubice. Házená J. Hradec - HK Spartak Ústí n./L. 31:12 (18:5)

Labskoústecký Spartak přijel pouze s osmi hráčkami, ale domácí favoritky musely být obezřetné, neboť Severočešky ve stejném počtu v předchozím kole nečekaně vyhrály 25:21 v Tachově. Však se také Házená J. Hradec zaměřila na kvalitně pracující defenzívu, za níž se ke skvělému výkonu rozchytala gólmanka Petra Dušková.   První branku dostala až v 8. minutě, druhou o tři minuty později (11. - 4:2). Po tomto inkasovaném gólu odstartovaly Jihočešky střelnici. Obrázek hry byl stále stejný, když Ústí naráželo na zformovaný obranný val domácích házenkářek, jež chodily do rychlých útoků a trháků, které neomylně zakončovaly. Náskok neustále navyšovaly (18. - 8:3; 20. - 10:4; 25. - 14:5) a o výsledku tak bylo rozhodnuto po prvním poločasu.   Po změně stran narostl rozdíl až na 18 góĺů (41. - 24:6), pak Házená JH na tempu ubrala a zápas se už jen dohrával. Na palubovku se v dostatečné míře podívaly všechny domácí hráčky, jimž po duelu zaslouženě aplaudovaly velmi solidně zaplněné ochozy.   Před vedoucím týmem II. ligy - Západ je nyní jeden z hlavních zápasů jarní části, k němuž v neděli 22. dubna pocestuje do Tachova. Utkání proti čtvrtému celku tabulky, se kterým na jeho hřišti loni Házená JH utrpěla debakl 16:30, je na programu od 14:00 hodin.

Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Hostující tým se snažil, ale byl po dlouhé cestě a přijel s malým počtem hráček. Měl to těžké, aby uspěl. Pochvalu zaslouží za to, že bojoval až do konce. My jsme byly v úvodu trochu rozpačité, ale pak se začalo střelecky dařit hlavně z rychlých útoků. K tomu v naší brance doslova excelovala Petra Dušková. Jsem ráda, že si zahrály všechny holky z lavičky a zápas jsme v pohodě zvládly." J. Hradec: Dušková - Vlková, Eliášová, Hanzalová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská. II. liga - Západ, tabulka po 17. kole http://www.zeny.chf.cz/?cmpid=59&cmppartid=2862 Roman Pišný (-rop-).

Branky: Jasanská 7/2, A. Jonová 6, Vlková 6/1, Plucarová 4, Eliášová 4, Zahradníková 3, Voldánová 1 - Holečková 5/2, Šumová 3, Stehlíková 2, Turkeová 1, Pejšková 1. Sedmičky: 4/3:2/2. Vyloučení: 0:4. Žluté karty: 2:3. Rozhodčí: Laštovička - Hladký ml., 112 diváků.

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Poslední zápas


Žádný zápas se zatím nehrál.

Další zápas


Další zápas zatím není naplánován.