Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Cenná výhra žen v Tachově

22.4.2018

Ženy zvládly v 18. kole II. ligy – Západ těžký duel v Tachově a vítězstvím 29:27 (13:13) se tak přiblížily postupu do vyšší soutěže.

Do Tachova přijel prvoligový lídr bez Kristýny Hanzalové a Adély Ondřejové. Na střídání měl jen dvě hráčky. Na domácí straně byl tucet házenkářek. Ve vzpomínkách jindřichohradeckého družstva byl loňský rok, kdy na západočeské půdě prohrál 16:30.

Také tentokrát bylo od úvodu zřejmé, že Házenou JH čeká těžká práce. Na začátku prohrávala 0:2, 1:3 a 3:4. Šlo o velký boj, přičemž Tachov hrál v obraně velmi důrazně. V útoku si pak jeho hráčky rychle vyměňovaly balón a mohly se spolehnout na přesnou střelbu svých spojek.   Hostující tým se ovšem tvrdosti soupeřek přizpůsobil. Herně byl lepší, i když se dost trápil v zakončení. Nejenže se pro něho stala velkou překážkou tachovská gólmanka, ale také jeho střely několikrát zastavily břevno a tyče. V první půli Házená JH měla dva úseky, které vyhrála 3:0, po nichž dvakrát vedla (14. - 6:4; 22. - 10:8). Nakonec ale zachraňovala poločasovou remízu 13:13, jíž zařídila Andrea Jonová.   Po obrátce se ve hře dlouho nic neměnilo, skóre se nadále přesýpalo. Ve 42. minutě Jihočešky prohrávaly 18:19, avšak na domácích házenkářkách se začala projevovat únava, přestože měly početní převahu. Technické nedostatky nahrazovaly až přehnanou agresivitou. Vedení ztratily a už se do něho ani jednou nevrátily.   V 51. minutě si za nerozhodného stavu 22:22 vzala jindřichohradecká lavička oddechový čas. Naplánovala závěrečnou část zápasu, ve které si vypracovala až třígólový náskok (56. - 25:25; 58. - 29:26), jímž rozhodla o tříbodovém zisku.   Vzhledem k tomu, že Pardubice, kterým patří 2. místo, prohrály v Praze s Astrou, vzrostl náskok Házené JH na čele na 5 bodů. Znamená to, že jí k naprosté jistotě postupu do I. ligy chybí v posledních třech kolech dvakrát vyhrát. V dalším utkání se J. Hradec střetne s béčkem Vršovic. V pražských Heroldových sadech se představí v sobotu 28. dubna od 18 hodin.   Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Bylo to náročné, po závěrečném klaksónu jsme si oddechly. Tachov hrál tvrdě, rychle, důrazně v obraně. Všechno mu šlo tak nějak snadněji. My jsme se naopak na každý gól nadřely, ale bojovností jsme hlavně v závěru zápas urvaly. Holky si sáhly na dno sil, všechny podaly výborný výkon. Je to ohromně cenná výhra. Nám ve druhé půli tvrdost domácích hráček paradoxně pomohla, protože byly často vylučované. Když jsme na konci získaly dvougólový náskok, uklidnily jsme se a výsledek kontrolovaly." J. Hradec: Dušková - Vlková, Eliášová, Plucarová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.

TJ Slavoj Tachov – Házená J. Hradec 27:29 (13:13). Branky: Havelková 6, Buchlovská 6/4, Hřivnová 5, Vrbová 3, Kovářová 3, Mrázová 1, Dlesková 1, Koubová 1, Pelechová 1 – Eliášová 7, Zahradníková 6/3, A. Jonová 5, Jasanská 5, Vlková 3, Plucarová 3. Sedmičky: 4/4:6/3. Vyloučení: 8:3. Červená karta – 3x2M: 1:0 (Vrbová). Žluté karty: 3:3. Rozhodčí: Řeháček – Tůma, 55 diváků.