Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Další cenné body nás přiblížily k postupu do 1. ligy
28.4.2018

Ženám Házené J. Hradec se v 19. kole II. ligy – Západ povedlo vyhrát v pražských Vršovicích. Soutěž nadále vedou, přičemž v sobotu 5. května od 18 hodin doma hostí druhé Pardubice. Pokud zvítězí, budou slavit postup do I. ligy!

TJ Sokol Praha-Vršovice B - Házená J. Hradec 23:35 (12:15).

V 6. minutě hostující tým vyrovnal na 2:2 ze sedmičky, kterou proměnila Gabriela Zahradníková. Hned poté Kristýna Plucarová získala jindřichohradeckému družstvu poprvé vedení, jejž už nepustilo. Náskok vedoucího celku tabulky pomalu rostl (10. - 5:2; 15. - 9:5; 20. - 12:6; 27. - 15:9), byl až šestibrankový. Za to, že nebyl vyšší, mohla především brankářka Vršovic Eva Břížďalová. Odchovankyně třebíčské házené, jež za J. Hradec hájila barvy v interlize, své družstvo ohromně držela.   Do druhé půle šla Házená JH pouze s třígólovým náskokem.

Díky Andrey Jonové a Sabině Jasanské se během pár desítek sekund zvýšil (32. - 17:12) a od té doby už Pražanky tolik nezlobily. Do domácí branky se sypal gól za gólem (36. - 21:14), takže brzy bylo zřejmé, že vítězné body poputují do jižních Čech. Hosty nezastavila ani patálie ze 44. minuty, kdy jim byla diskvalifikována gólmanka Petra Dušková za faul. Do branky tak musela spojka Kristýna Hanzalová, jíž se v nové roli docela dařilo. Za čtvrthodinu inkasovala jenom šestkrát a blýskla se několika vydařenými zákroky.

Iva Jonová (J. Hradec - trenérka): „Bylo to vybojované vítězství, zcela zasloužené. Problémy nám dělala domácí brankářka Eva Břížďalová, což se dalo čekat. Zná nás a pokaždé se jí daří, máme z ní respekt. Hned na začátku chytla dva trháky. Díky ní se v prvním poločasu Vršovice držely, navíc se jim dařilo v útoku využívat produktivní pivotmanku, nebo se trefovat z dálky, když jsme obranu zasunuly. Vyšel nám vstup do druhého poločasu, kdy jsme rychle získaly náskok sedmi gólů a už jsme nepolevily. Po vyloučení brankářky Petry Duškové šla chytat Kristýna Hanzalová, ale naši výhru to naštěstí neohrozilo. V obraně se totiž hráčky kously, byly důsledné a náhradnici situaci usnadnily." J. Hradec: Dušková (44. Hanzalová) - Vlková, Eliášová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.

Branky: Šajnerová 6, Rohlíková 4, Novotná 3, Chajdová 3/1, Fröhlichová 2, Rezlerová 2, Moravcová 2, Chvalná 1 - Plucarová 10, Jasanská 8/1, A. Jonová 5, Eliášová 5, Zahradníková 4/1, Šuranská 2, Vlková 1. Sedmičky: 2/1:4/2. Vyloučení: 3:3. Červená karta - přímá: 0:1 (44. Dušková). Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Mošna - Vaník.