Přeskočit navigaci

Hlavní navigace:

Házená J. Hradec – DHK Pardubice 31:25 (18:16)

5.5.2018

Rozhodující zápas o postup do I. ligy ženy Házené J. Hradec zvládly! Doma porazily druhé Pardubice 31:25 a v čele tabulky II. ligy – Západ už mají takový náskok, že nemohou být předstiženy.

V postupovém duelu domácí házenkářky ani jedinkrát neprohrávaly, ale Pardubice celkem osmkrát dokázaly vyrovnat. Naposledy ve 13. minutě, kdy srovnaly na 8:8. Držely se dlouho, ještě ve druhém poločasu ztrácely pouze jediný gól (38. - 20:19). Teprve okolo čtyřicáté minuty se zápas povedlo jindřichohradeckému družstvu zlomit. Svými zákroky tomu napomohla brankářka Věra Zimová, jež se v dresu Házené JH objevila podruhé v sezóně. V rozmezí 39. až 43. minuty se k ní střelecky přidaly dvakrát Sabina Jasanská a jednou Kristýna Hanzalová, po jejichž trefách se domácí celek dostal do čtyřgólového náskoku (23:19), který s mírnými odchylkami už držel až do závěrečného klaksonu. Poté už mohly vypuknout oslavy postupu do I. ligy, do níž se Házená JH vrací po dvou sezónách, které strávila v západní druholigové společnosti. V mistrovském ročníku 2017/2018 ji ještě čeká v neděli 20. května doma jihočeské derby s Pískem, ale tohle střetnutí už si bude tým trenérky Ivy Jonové užívat.

Iva Jonová (J. Hradec – trenérka): „Byl to pro nás nejdůležitější zápas sezóny. Chtěly jsme být co nejlépe připravené, proto byla povolána i druhá brankářka, aby celá tíha neležela na Petře Duškové. Ukázalo se, že to byl dobrý taktický tah, protože Věra Zimová po polovině první půle do brány šla a už v ní až do konce zůstala. Petra zasluhuje velké poděkování a uznání za celou sezónu, do níž vstoupila jako naše jediná brankářka s vědomím, že na chytání bude sama, že nemůže být střídána, když se jí nebude dařit. Proti Pardubicím jsme v úvodu neproměnili nějaké šance, takže skóre bylo pořád vyrovnané. Brankářka hostí nám chytla i dost jasných tutovek. Soupeřky nám nic nedarovaly, mají výborné střelkyně a také skvělou Michaelu Stejskalovou na levém křídle, která jasně vede střeleckou tabulku celé soutěže. Zaměřily jsme se na její ubránění, to se povedlo, protože nám nedala ze hry ani jediný gól. Rozhodující byla změna v systému naší obrany, když jsme vysunuly střední obránkyni, čímž se narušila rozehrávka pardubického útoku a od těch chvil jsme si začaly budovat potřebný náskok. Tímto děkuji celému družstvu za výkon nejen v tomto zápasu, ale vlastně už také za celou sezónu.“

Karel Petržala (J. Hradec – šéftrenér mládeže): „Proti Pardubicím se nedařilo všechno podle představ, ale tým to dohnal bojovností. Družstvu patří velká gratulace, celý klub si tento úspěch zasluhuje za to, co házené dává. V Jindřichově Hradci se zase v tomto sportu blýská na lepší časy.“

. Hradec: Dušková, Zimová – Vlková, Eliášová, Hanzalová, Plucarová, Ondřejová, Voldánová, Zahradníková, Šuranská, A. Jonová, Jasanská.

Branky: Eliášová 7, Jasanská 6/1, Plucarová 6/3, A. Jonová 5, Zahradníková 4, Hanzalová 3 – Řeháková 8/1, Březovjáková 5, Hainzová 3, Stejskalová 3/3, Srpová 2, Kutílková 2, Lévaiová 1, Novotná 1. Sedmičky: 6/4:6/4. Vyloučení: 3:5. Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Moravec – Zelenka, 148 diváků.

Roman Pišný (-rop-).

Fotogalerie:

Všechny články

Sponzoři a dárci

Gazza Sport Erisport Rain Tiskárna JH Deník Penzion Měštan Web4U.cz Fruko-Schulz s.r.o. Videostudio Digital Video Report Jednota ELZY, spol. s r.o. Centrum sportovních cen České Budějovice Swietelsky FAJNpeněženky.cz Česká unie Sportu

Krátké zprávy

Změna termínu utkání
16.4.2018

Změna termínu utkání žen a starších dorostenek s Pardubicemi: 5. 5. 2018 16:00 SD Házená J. Hradec - DHK Pardubice 5. 5. 2018 18:00 ženy Házená J. Hradec - DHK Pardubice