top of page

1. LIGA ŽEN 11.2.2023 - Házená Jindřichův Hradec / Házená Kynžvart

29:29 (19:12)

Ze sobotního utkání s Kynžvartem jsme si odnesli 1 bod. Dalo by se to brát jako velký úspěch po podzimní prohře v Kynžvartu, ale vzhledem k tomu, že jsme vyhráli 1 půlku o 7 branek, je jeden bod tak trochu zklamáním. Do zápasu jsme nastoupili s velkým nasazením a bojovností. Výborně jsme bránili a dařilo se i v útoku. Během prvních 30 minut jsme si vytvořili slušný náskok. Naopak soupeřkám, které k nám rozhodně přijely vyhrát se první půlka vůbec nepovedla... Nástup do druhého poločasu už ale z naší strany tak dobrý nebyl. Nedokázali jsme navázat na bojovnou a soustředěnou obranu a hostující hráčky začaly postupně náš náskok stahovat. Karta se úplně obrátila, jim se dařit začalo a nám toho moc nevycházelo. Soupeřky změnily obranu, zasunuly na 0:6 a my jsme byly v útoku najednou težkopásné a nedařilo se nám tak snadno skórovat, jako v prvním poločase. I přes to, že nás že zadu držela brankářka, která zlikvidovala několik jasných golfových šancí, náš náskok se postupne snižoval až na rozdíl jediné branky. K vyrovnání skóre došlo 9 vteřin před koncem zápasu, kdy byl proti nám nařízen sedmimetrový hod, který hostující hračka proměnila. Čas na skórování už jsme bohužel neměli.... Ale přes zklamání ze zisku pouhého bodu z dobře rozehraného zápasu musím holky hodně pochválit a hlavně v prvním poločase předvedly krásnou házenou na velmi vysoké úrovni. S tak kvalitním soupeřem, který má ve svém kádru několik hraček z nejvyšší soutěže, je zisk 1 bodu úspěch.