top of page

1. LIGA ŽEN - Zhodnocení podzimní části

Máme vyjádření naší trenérky žen Ivy Jonové k podzimní, velmi úspěšné části sezóny.

Ještě než se pustíte do čtení, chtěli bychom Ivě, celému týmu a vedoucí družstava poděkovat za parádní půl sezónu, kdy se ke všem zápasům postavily velmi zodpovědně. Většinou předváděly krásnou, rychlou házenou s důrazem na obranu. Nemůžeme se dočkat jara na pokračování. Držíme palce, přejeme zdraví, bojovnost, nadhled, dobrou náladu, ať jste stále takový skvělý tým! ;-)

Klub Házená Jindřichův Hradec


Ženy Házená Jindřichův Hradec hrají šestou sezónu soutěž 1. ligy žen. Jsou po podzimní části sezóny na druhém místě v tabulce za Mostem "B", na který ztrácí pouhý bod. Pod námi je se ztrátou jednoho bodu Bohumín, na čtvrtém místě Hostivice se ztrátou jednoho bodu a třetího a pod nimi Vršovice také ztrácí jediný bod. Tabulka je do pátého místa tedy velmi vyrovnaná.

Podzimní část není ale úplně dohrána, neboť z důvodu reprezentační pauzy, kdy se odehrává mistrovství světa v házené žen, byla první část ukončena o jedno kolo dříve a dohrává se až v lednu.

Druhé místo v 1. lize je naše zatím nejlepší umístění v této soutěži. Z toho plyne, že se nám letos na podzim dařilo. Máme z deseti odehraných zápasů jednu prohru a jednu remízu. Určitě jsem velmi spokojena, i když začátek sezóny nám přinesl několik komplikací v podobě zranění, která se nám bohužel nevyhýbala ani v průběhu soutěže. 

Hned letní přípravu neabsolvovaly naplno některé hráčky kvůli onemocnění a na soustředění se nám jedna z hráček zranila. Do začátku sezóny nezasáhla ani jedna z nejzkušenějších hráček z důvodu přetrvávajího zranění z léta.

Naopak do nové sezóny se nám jedna hráčka vrátila z mateřské dovolené a rozšířili jsme sestavu o hostující brankářku z Vršovic.  Zranění, jak jsem již zmínila, se nám letos bohužel nevyhnula a hned v prvním utkání se nám zranila další zkušená hráčka, posléze následovala další dvě zranění, tak že náš kádr se během podzimu částečně zmenšil. Naštěstí zraněné hráčky z léta se brzy zapojily do tréninkového procesu. O to cennější je, že se tým s absencí několika hráček vyrovnal a přesto všechno dosáhl výborného výsledku. Zde platí, že všechno zlé je pro něco dobré. Větší prostor na hřišti dostaly mladší hráčky, které se postupně velmi dobře rozehrály a docílily jsme toho, že máme téměř všechny posty dvojené a můžeme během utkání střídat, aniž by to zásadně ovlivnilo náš výkon. 

Naší silnou stránkou, jak jsem již mnohokrát zmínila, je rychlý přechod do útoku, k tomu je potřeba velmi dobrá obrana. Hlavně v prvních utkáních podzimní části nám tato hra vycházela. Dobře jsme bránily a dařilo se nám vsítit hodně branek. Jsme díky domu na druhém místě ve střelecké statistice týmů. Naším dalším velkým úspěchem je 1. místo Elišky Kovářové mezi střelkyněmi. Naopak máme také hodně obdržených branek, tak že musíme zapracovat na obraně. 

Jedním z nejlepších našich utkání byl zápas s Bohumínem, který byl pro nás velmi silným soupeřem. Utkání nám vyšlo výborně, porazili jsme Hodonín na domácí palubovce o 10 branek. Dalším utkáním, kde jsme zahrály hodně dobře byl zápas s Mostem "B", kdy jsme sice na soupeřově palubovce prohrály o pět branek, ale dokázaly jsme prvnímu Mostu nastřílet 41 branek, což považuji za velmi dobrý výkon. Dokázaly jsme plně obsazenému kádru Mostu, za který nastupují i hráčky z "A" týmu, vzdorovat a držet s nimi krok celých šedesát minut . Za další povedené utkání považuji výhru ve Vršovicích o šest branek, to byl další hodně vydařený zápas.

Určitě cenné byly i ostatní výhry, i když to nebylo vůbec jednoduché. Soutěž je kvalitně obsazena, nikdy není jisté, i když hrajete se soupeřem na nižším místě v tabulce, že to bude lehčí utkání. Každý zápas se musí hrát naplno. Ani tým z poslední příčky není snadným soupeřem. 

V posledních utkáních, kdy jsme měly právě zmíněné tabulkově lehčí soupeře,  jsme trochu zaostávaly v obraně, ta nám nevycházela podle představ, na to musíme více nyní soustředit. Svědčí o tom již zmíněný velký počet obdržených branek. Obrana a obrané činnosti budou na programu během zimní přípravy.

Za nejméně povedené utkání považuji remízu s Hostivicemi na domácí palubovce. V tomto utkání nám to nešlo, celý zápas jsme prohrávaly, tak že zisk bodu byl nakonec hodně dobrý, i když před utkáním bych ho nebrala.

Během zimní přestávky se znovu zaměříme na kondiční a fyzickou přípravu, chci více zapracovat na obraně a ladit postupný útok, který není naší silnou stránkou. Po ukončení herní části jsme trochu polevily, aby si holky odpočinuly. Úplně trénovat jsme nepřestaly, ale ubraly jsme na intenzitě a v polovině prosince začneme naplno. Do zimní přípravy by se měly postupně zapojit dvě zraněné hráčky z podzimní části, tak že se kádr opět rozšíří a stabilizuje.

První ligové utkání nás čeká 21. 1. 2024 v Olomouci a hned týden nato začíná jarní část sezóny, kdy hrajeme na domácí palubovce s Vršovicemi.

Iva Jonová
Comments


záložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page