1. LIGA ŽENY 28.11.2021 HÁZENÁ Jindřichův Hradec - TJ SOKOL Kobylisy II.

28:20 (10:9)

"K poslednímu utkání jsme nastoupili trochu oslabený. Částečně vinou proticovidových opatření, částečně marodkou. Chyběly hráčky ze základu Zahradníková a Vlková. Dále chyběly Ošívková, Rýparová, Reisnerová, Kocarová. Sestavu jsme doplnili o tři starší dorostenky, brankářku Kláru Moravcovou, hráčky Valérii Hauserovou a Kristýnu Coufalovou. K utkání jsme nastoupily trochu pod tlakem. I když jsme si to snažily nepřipouštět, já i hráčky jsme měly v hlavě, že je to poslední šance uhrát body a navíc se soupeřem, kde by jsme měly bodovat. První poločas tomu odpovídal, hrálo se vyrovnaně, chvilku jsme dokonce prohrávaly, ale to jsme zvládly, první půle byla pro nás 10:9. Nedá se říct, že by jsme hrály v pohodě, několik šancí jsme opět neproměnily. Na naší hře nebyla vidět herní pohoda, spíš bylo znát, že jsou holky nejisté, nikdo moc nechtěl vzít zodpovědnost za sebe.

Začátek druhého poločasu byl obdobný, ale docela brzy jsme se konečně dostaly do tempa. Zlepšily jsme obranu, v útoku jsme zrychlily, ale i v tomto zápase nás stále provázela střelecká smůla. Nedaly jsme 3 sedmičky, několik rychlých útoků..., nedařila se nám střelba z dálky. Vše se zlomilo až v 15 minutě druhého poločasu, kdy se nám konečně začalo dařit. Prolomily jsme střeleckou smůlu a utrhly jsme skóre o pár branek. To holky zvedlo a konečně jsme ukázaly, že zahrát umíme.

Jsem moc ráda, že jsme zápas zvládly, je to důležité pro psychiku v týmu, už bylo hodně znát, že si hráčky nevěří, že se trápí. Moc mě mrzí, že do zápasu nezasáhly některé hráčky z lavičky, nebo jen málo, ale zápas se nevyvíjel jednoznačně, aby se dalo střídat a když už jsme skóre nahrály tak, že se dalo věřit ve výhru, nechtěla jsem do sestavy zasahovat, body pro nás jsou teď moc důležité. Za to se holkám omlouvám."

Iva Jonová, trenérka

Nutno dodat, že po podzimním kole naše ženy zakotvily v polovině tabulky, tedy na 6. místě. Je to hezký výsledek, ale my víme, že mají na to se dostat výš. Už se moc těšíme na jarní část!