top of page

1. LIGA DOROSTENKY - 15.5.2022 Házená Jindřichův Hradec / DHC Plzeň

MLADŠÍ DOROSTENKY 33:32 (16:16)

"Poslední zápas letošní sezóny jsme odehráli na domácí palubovce. Byl velice důležitý, protože jsme bojovali o 4 místo v nejvyšší soutěži České republiky. A k tomu jsme museli doma vyhrát. Několikrát jsme v tomto zápase vedli i o 4 branky, ale důležitost zápasu se promítala do nervozity a tak nás hosté neúnavně doháněli. Ještě 20 vteřin před koncem měli šanci vyrovnat, ale nakonec jsme závěr zvládli a vše propuklo ve velkou radost. Čtvrté místo je opravdu úspěchem a jen mrzí pololetní odchod jedné z hráček do Slávie Praha, protože s ní bychom určitě sáhli po medaili. Přesto, a možná právě proto, patří děvčatům velký dík, že jsme si s touto situací poradili a vybojovali jsme si toto krásné umístnění."

Karel Petržala, trenér


HRÁČSKÁ SOUPISKA

Dobešová Anna 6/0, Dvorská Amálie, Mátlová Leona 1/0, Dvořáková Anna 2/0, Dvořáková Eliška 3/0, Maxová Tereza, Coufalová Zuzana 10/0, Camrdová Tereza 3/0, Hemberová Lucie, Picková Viktorie, Vokušová Michaela 8/1, Klímová NatálieSTARŠÍ DOROSTENKY 47:26 (25:13)

"Toto utkání na rozdíl od předešlého nerozhodovalo již o ničem a oba aktéři měli své postavení v tabulce jasné. A tak šlo hlavně o to si v pohodě zahrát a hlavně si utkání vychutnat. Pro některá děvčata to byl poslední zápas v dorostenecké lize. A tak taktika trenéra zněla, vychutnejte si to a děvčata to vzala doslova a rozjela střeleckou exhibici. Vycházelo nám vše na co jsme sáhli. Zvláště pak souhra dvojice Coufalová a Hauserová byla ukázková a lahodná pro oko fanouška. Děvčata neubrala a vydržela celých 60 minut jet naplno, což se pochopitelně odrazilo na výsledku. Touto střeleckou jízdou si nakonec Týna Coufalová vystřílela nejlepší střelkyni 1. ligy a hned za ní na 2.místě je Valča Hauserová. I tomuto družstvu, které si dalo na začátku sezóny plán udržet ligu, patří velký dík, za perfektní výkony a velkou bojovnost a nádherné 5. místo nejvyšší soutěže ČR."

Karel Petržala, trenér


HRÁČSKÁ SOUPISKA

Hauserová Valentýna 10/0, Dobešová Anna, Loskotová Karolína 6/0, Dvorská Amálie 2/0, Mátlová Leona, Dvořáková Anna 1/0, Dvořáková Eliška 1/0, Moravcová Klára, Kalajová Romana 7/1, Coufalová Zuzana, Camrdová Tereza, Viktorinová Anna 3/0, Picková Viktorie 1/0, Coufalová Kristýna 12/1, Vokušová Michaela 4/0, Klímová Natáliezáložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page