top of page

1. liga žen - 12.9.2021 Házená J. Hradec / TJ Sokol Velké Meziříčí

29:26 (15:15)

"Především chválím holky, že utkání zvládly a připsaly jsme si první důležité body! K tomuto utkání jsme nastoupili bez dvou spojek, zraněné Sabiny Jasanské, Simony Březinové a pivotky Anety Rytířové. Stále ještě chybí v naší sestavě také Kristýna Plucarová, proto jsme do sestavy poprvé zařadili dorostenku Valérii Hauserovou. Tentokrát se nám oproti minulému utkání dařily začátky obou poločasů. Jak v první půlce, tak i ve druhé jsme si postupně vytvořili až 6 brankový náskok. Bohužel ani v jednom poločase jsme náskok nedokázali udržet, vlastními chybami jak v obraně, tak i v útoku jsme hostujícím hráčkám dovolili skóre snížit. První poločas nakonec skončil vyrovnaně 15:15. Druhá půle byla obdobná, několika pěknými akcemi v začátku druhé půle jsme si nahráli čtyřbrankový náskok, který jsme postupně navýšili až na šestibrankový. Pak se stalo úplně to samé jako v první půlce, začali jsme chybovat v útoku, obrana nepracovala, jak by měla, vysloužili jsme si dvounásobné vyloučení a nahráli tím soupeřkám k tomu, že nám v posledních 4 minutách vstřelili 3 branky, čímž nás dotáhly na rozdíl pouhých dvou branek. Závěr utkání jsme si tedy vlastní vinou dost zdramatizovali, ale naštěstí se holky "kously" a v poslední minutě naší výhru stvrdila brankou Eliška Kovářová."