top of page

Ženy ani ve třetím zápase nebodovaly

Prvoligové házenkářky J. Hradce začaly jarní část své soutěže třemi zápasy na hřištích soupeřek. Po porážkách v Plzni a Otrokovicích se představily v pražských Heroldových sadech, kde neuspěly ani proti Sokolu Vršovice.

TJ Sokol Praha Vršovice – Házená J. Hradec 27:26 (13:13).

Celé utkání bylo velmi vyrovnané, i když po většinu času vedly Vršovice. Třikrát utekly do tříbrankového náskoku, ale pokaždé o něj zase rychle přišly. Celkem třináctkrát jedno či druhé družstvo vyrovnalo. Hostující tým se do vedení dostal pouze dvakrát, a sice v úvodu, kdy střetnutí gólem načala Sabina Jasanská a poté v 25. minutě, kdy stav 11:10 zařídila ze sedmimetrového hodu Gabriela Zahradníková.

Ve druhé půli jindřichohradecké házenkářky nebyly ani jedinkrát ve vedení, jenom neustále dotahovaly ztrátu. Hodně se nadřely, aby skóre dorovnávaly. Měly i na to, aby vývoj strhly na svoji stranu, ale opět se trápily v zakončení. Zahazovaly vyložené příležitosti, těžko překonávaly domácí brankářku Lucii Průchovou, jež podala vynikající výkon.

K zisku alespoň jednoho bodu za remízu avšak Házená JH byla blízko. V poslední minutě totiž Jasanská vyrovnala na 26:26, což byl čtyřstý gól družstva v sezóně. Ovšem závěrečný útok měly Pražanky, vstřelily z něho rozhodující branku tři vteřiny před koncem. Šťastnou střelkyní byla jednadvacetiletá Nikola Motejlová, která ve Vršovicích hostuje z interligové Slavie Praha.

Házená JH je i po třech jarních neúspěších ve dvanáctičlenné tabulce osmá, ale Otrokovice a teď Vršovice se na ni dotáhly a předposlední Olomouc ztrácí jen dva body. Proti hanáckému celku nyní musí vyhrát, střetnou se s ním v sobotu 16. března od 18:30 hodin v domácí městské sportovní hale U Stadiónu.

Iva Jonová (J. Hradec – trenérka):

Branky: Kadeřábková 9, Hainzová 8, Motejlová 3/1, Rezlerová 2, Švůgrová 2/2, Vyčítalová 1, Vacková 1, Novotná 1 – Jasanská 7/1, Plucarová 6, A. Dolejšová 6, Hondlíková 3, Zahradníková 3/3, Březinová 1.

Sedmičky: 4/3:4/3. Vyloučení: 3:5. Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Bareš – Uhlíř, 68 diváků.

Sestava J. Hradec: Dušková, Formánková – E. Kovářová, Březinová, A. Dolejšová, Plucarová, A. Hauserová, T. Dolejšová, Jírová, Florková, Zahradníková, Rytířová, Jasanská.

Roman Pišný (-rop-).

záložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page