MLADŠÍ ŽAČKY ZAHÁJILY JARNÍ ČÁST VÝHROU NAD MILEVSKEM

V sobotu 17. března se v jindřichohradecké sportovní hale představilo celkem šest týmů našeho házenkářského oddílu. Mezi nimi nechybělo ani družstvo mladších žaček, které odehrálo svůj první zápas jarní části krajské soutěže. V zimní přestávce jsme se snažili zlepšovat individuální i týmové dovednosti, a tak jsme čekali na první zápasovou prověrku. Na úvod nás čekal těžký soupeř z Milevska, se kterým jsme na podzim utrpěli čtyřgólovou porážku. Do zápasu jsme nastoupili s osmi hráčkami, když nám na úvod chyběla zraněná Viki Picková. Snažili jsme se bojovat v obraně, v brance nás pak jistila Natka Zabilková. V útoku holky předváděly zejména v prvním poločase krásné akce, a tak se nám podařilo vyhrát první poločas 11:7. Na začátku druhé půle jsme trochu polevily jak v útoku, tak hlavně v obraně a najednou jsme prohrávaly 12:13. Holky ale ještě zabraly a zápas jsme nakonec dokázaly dotáhnout do vítězného konce 18:17. Svojí bojovností v obraně i v útoku nás podržely hlavně Anička Dvořáková a Barča Neidrová, a také Terezka Martínková, věkem ještě minižačka. Pochvalu ale zaslouží všechny hráčky. Byl to týmový výkon a pak i zasloužená týmová radost :-)

sestava: Natálie Zabilková - Barbora Neidrová 8/3, Anna Dvořáková 7/1, Tereza Martínková 3, Amélie Brožová, Adéla Prágrová, Tereza Maxová a Kristýna Taliánová

autor fotografie: Petr Nystrom