top of page

V neděli ženy hodně potrápily Hodonín

Pěknou házenou přinesl zápas 16. kola I. ligy, ve kterém ženy J. Hradce hostily Hodonín. Favoritovi ze Slovácka v něm byly padesát minut naprosto rovnocenným soupeřem.

Házená J. Hradec – HK Hodonín 25:31 (13:12).

Hodonín na podzim doma jindřichohradeckým ženám nastřílel neuvěřitelných 52 gólů a velkým favoritem byl i v jarní odvetě. V tabulce I. ligy je aktuálně na druhém místě a stále pokukuje po postupu do mezinárodní MOL interligy, ze které v minulé sezóně sestoupil. Otázkou bylo, v jaké je pohodě, neboť v minulém kole nečekaně prohrál v Havlíčkově Brodě. Navíc do J. Hradce nepřivezl rychlou Simonu Višňovskou.

První poločas ukázal, že Házená JH nemusí mít ze soupeře respekt. Stačilo se koncentrovat na obranu a hlavně nedělat chyby v útočné fázi. Když se k tomu výtečnými zákroky přidala brankářka Petra Dušková, byl z toho naprosto vyrovnaný souboj, v němž měl dokonce domácí tým očividně herně navrch hlavně ve druhé polovině první půle, kdy stav 3:7 v 16. minutě obrátil až na 13:10 (27.).

Také po obrátce Jihočešky nejenže vzdorovaly, ale nebyly herně horší. Neustále se držely ve vedení. V 50. minutě Anna Dolejšová zvýšila na 24:22 a zdálo se, že se rodí překvapení. Jenže domácí celek jakoby se zalekl, že by mohl uspět. Začal zmatkovat, čehož ostřílený Hodonín využil k totálnímu zvratu. Posledních 10 minut vyhrál 9:1.

Domácí tým, který zápas proti Hodonínu odehrál v úzké rotaci hráček, zůstává i přes porážku na 8. místě tabulky. V sobotu 6. dubna od 18:30 hodin bude hostit sedmé brněnské Bohunice.

Iva Jonová (J. Hradec – trenérka): „První půle byla z naší strany výborná. Tým hrál dobře v obraně, přerušoval soupeřkám útok, odebíral jim míče. Hodonín dělal chyby, často byl bezradný. Předsevzetí, že stejně budeme hrát i ve druhém poločasu, se dařilo naplňovat do padesáté minuty. Pak po několika ztrátách balónu nastal zlom, hostující házenkářky se dostaly do hry. Nemyslím si, že naše výkonnost v závěru odešla kvůli únavě, i když stále hrála základní sestava, do níž střídaly z dorostenek pouze Aneta Rytířová a Kristýna Plucarová. Bylo to spíše o ztrátě koncentrace, kdy obrana už nehrála tak důrazně a dovolila, aby se rozstřílela Diana Poláchová. Z mého pohledu výsledek neodpovídá průběhu, bohužel za to může nepovedený závěr. Přesto družstvu děkuji, podalo neskutečný výkon v porovnání s podzimem, kdy nás Hodonín ze hřiště absolutně vymazal.“

J. Hradec: Dušková, Formánková – E. Kovářová, Březinová, A. Dolejšová, Plucarová, Hondlíková, A. Hauserová, T. Dolejšová, Jírová, Zahradníková, Rytířová, Jasanská.

Branky: Hondlíková 7, A. Dolejšová 5, Jasanská 5/2, Plucarová 3, T. Dolejšová 2, Zahradníková 2, E. Kovářová 1 – Poláchová 9, Kalinová 6/2, D. Tomašechová 5, Pospíšilová 5, L. Tomašechová 3, Jastrábová 1, Víchová 1, Nováková 1. Sedmičky: 3/2:2/2. Vyloučení: 1:1. Žluté karty: 2:2. Rozhodčí: Bareš – Uhlíř, 75 diváků.

Roman Pišný (-rop-).

záložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page