top of page

Ženy vybojovaly další potřebné body

Házená J. Hradec – TJ Tatran Bohunice 30:24 (16:13). Důležitý krok za záchranou v I. lize učinily ženy Házené J. Hradec, které v 17. kole doma porazily brněnské Bohunice, díky čemuž se před ně dostaly na průběžné sedmé místo tabulky. Jindřichohradecký celek na podzim v Brně prohrál 27:31. Odvetný souboj prvoligových nováčků ovšem již zvládl, navíc zvítězil o šest branek, což se může hodit při závěrečném hodnocení soutěže, neboť Házená JH má nyní lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Střetnutí bylo dlouho vyrovnané, v první čtvrthodině si žádné z družstev nevypracovalo větší náskok. Až v 19. minutě se Bohunice poprvé odpoutaly do dvoubrankového odstupu – 9:11. Na to domácí lavička okamžitě zareagovala oddechovým časem, po kterém přišla zářná desetiminutovka, jíž Jihočešky vyhrály 7:0 (29. – 16:11). Velký podíl na obratu, jenž se nakonec ukázal být jako rozhodující, měla brankářka Hana Formánková, jež vystřídala Petru Duškovou. První půli domácí celek vyhrál třígólovým rozdílem a také po změně stran pokračoval v agresivní hře, když oplácel stejnou mincí, jelikož brněnské družstvo preferuje tvrdou házenou na brankovištích. Urputný styl mu ve druhé půli jednou pomohl ke snížení na jednobrankový rozdíl (41. – 18:17), ale jinak se dá tvrdit, že Házená JH průběh hlídala. Vždy včas zabrala, aby si bez komplikací došla pro zisk důležitých dvou bodů. V příštím kole jede na Vysočinu, v sobotu 13. dubna se představí ve Velkém Meziříčí.

Iva Jonová (J. Hradec – trenérka): „Předsevzetí, že Bohunice doma porazíme, se nám podařilo naplnit. S výkonem i výsledkem jsem spokojená, věřila jsem, že na soupeře máme, že potřebné body uhrajeme. Bylo potřeba přitvrdit, protože Bohunice jsou týmem, který převážně hraje až na šestku a tvrdě proniká do brankoviště. Hlavně v závěru prvního poločasu se nám dařilo čelit tlaku hostí, obranou získané míče se povedlo přenést do rychlých protiútoků, z nichž se skóre otočilo na naši stranu. Ve druhé půli sice přišlo pár slabších okamžiků, kdy se Bohunice dostaly do hry, ale k otočení vývoje jsme je nepustily. Docela nám nahrálo do karet odložení zápasu první ligy starších dorostenek s Olomoucí, takže holky z tohoto týmu nebyly unavené a mohly jsme točit všechny posty. Do hry se postupně zapojila celá sestava.“

J. Hradec: Dušková, Formánková – E. Kovářová, Tržilová, Březinová, A. Dolejšová, Plucarová, Hondlíková, A. Hauserová, T. Dolejšová, Jírová, Zahradníková, Rytířová, Jasanská.

Branky: Plucarová 7, Zahradníková 5/3, Hondlíková 3, A. Dolejšová 3, Rytířová 3, Jírová 2, Jasanská 2, Březinová 2, T. Dolejšová 2, Tržilová 1 – Hymrová 7, Stará 5/4, Tvarůžková 3, Šimková 3, Kristová 2/2, Štrbíková 1, Solařová 1, Prokopová 1, Klossová 1.

Sedmičky: 5/3:7/6. Vyloučení: 4:4. Žluté karty: 3:2. Rozhodčí: Beneš – Chalupa, 105 diváků. Roman Pišný (-rop-).

záložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page