Ženy si připsaly první body

Jiskra Havlíčkův Brod - Házená Jindřichův Hradec 22:24 (13:13)

Důležité body vybojovaly ženy v prvním zápase 1.ligy žen na palubovce Havlíčkova Brodu.

Se stejným soupeřem jsme před čtrnácti dny hráli v přípravném turnaji o první místo, o víkendu jsme

jim porážku vrátili.

Utkání bylo od začátku vyrovnané. Pouze v prvních minutách se domácí dostali do vedení 3:0, ale tento náskok jsme brzy srovnali a hrálo se vyrovnaně, poločas skončil 13:13.

Druhý poločas jsme lépe začali my. Utrhli jsme se na rozdíl 4 branek, což byl zásadní úsek zápasu. Havlíčkobrodské hráčky náskok sice postupně vyrovnali, ale nás už to nezastavilo. Tentokrát jsme chtěli vyhrát, bojovali jsme o body a vyplatilo se to. Vzápětí jsme si opět vytvořili náskok a ten jsme si udrželi až do konce.

Velkou oporou nám byla brankářka Petra Dušková, výborně však chytala i ta havlíčkobrodská gólmanka, která také zneškodnila až dost našich šancí.

Branky: Kutlvašrová J. 10/5, Kubalová 3, Ďásková 2, Kratochvílová 2, Brožová 2, Krajmerová 1, Kubátová 1, Raušová 1 - A. Dolejšová 6, Zahradníková 4, Jasanská 4, T. Dolejšová 3, Plucarová 3, A. Jonová 3, Vlková 1.

Sedmičky: 5:0. Vyloučení: 2:5. ŽK: 2:2. Rozhodčí: Rutta, Větrovský. Diváci: 82.

K dalšímu utkání nastupujeme v sobotu na domácí palubovce od 18h proti Kunovicím.