top of page

Důležité body žen

Ženy cestovaly k dalšímu zápasu do Prahy, čekal je soupeř ze spodní části tabulky, Kobylisy Praha.

Po několika prohrách jsme všichni věděli, jak důležité utkání nás čeká. Uvědomovaly si to samozřejmě i hráčky a postavily se k tomuto zápasu opravdu zodpovědně.

Tentokrát nám nechyběla bojovnost a potřebná dravost a důslednost, hlavně v obraně. Byly jsme v plné sestavě, doplnily nás dorostenky a z Českých Budějovic naše nejlepší střelkyně Anna Dolejšová.

Po trochu rozpačitém začátku jsme zakrátko přečetly hru soupeřek a docela se nám dařilo ubránit domácí střelkyně, které se zpočátku ve střelbě moc nemýlily a přesnou střelbou z dálky skórovaly. Díky zlepšené obraně jsme mohly jít do rychlých breaků, což je naše silnější stránka. Oproti minulým utkání nás tentokrát neopustilo střelecké štěstí, rychlé útoky jsme proměňovaly a díky tomu jsme s domácími hráčkami držely krok.

Nedařilo se nám totiž moc v postupném útoku, protože domácí od začátku hrály osobní obranu na Annu Dolejšovou, a to nám dost naši hru narušovalo. Nakonec jsme musely A. Dolejšovou vystřídat. Nahradila ji dorostenka Simona Březinová, která dvě brankami z dálky velmi dopomohla k tomu, že jsme mezi 19. a 24 . minutou konečně nastřílely šnůru 4 branek a šly do vedení.

Poločas nakonec skončil 9:12.

Na začátku druhého poločasu se domácím podařilo náš náskok srovnat, v 6 minutě to bylo 13:13, ale to bylo naposledy, kdy jsme domácím hráčkám dovolily vyrovnat. Pak už jsme převzaly nadvládu na hřišti my.

Postupně jsme si vytvořily náskok až 7 branek a už jsme dohrávaly v klidu.

Domácí hráčky to nevdávaly, bojovaly až do konce, náš náskok nakonec stáhly na rozdíl 4 branek, ale my už jsme si byly jisté, že naše vítězství to neohrozí.

Dnes to byl velmi kolektivní výkon jak od hráček na hřišti, tak i od hráček, které se do hry bohužel ani nedostaly a podporovaly hru z lavičky.

Poslední kolo podzimní části soutěže odehrají ženy na domácí palubovce 7. 12. 2019 v 18:00h.

I.J.

Zápis z utkání: http://www.zeny.chf.cz/match_report.aspx?id=73105&cmpid=11

záložka modrá mini.gif
DLE KATEGORIÍ
bottom of page