20 ročník turnaje O jihočeský pohár

06.01.2020

2O.ročník turnaje starších žáků a žaček se konal minulý víkend poprvé  v Jindřichově Hradci  pod záštitou Jihočeského svazu  házené a oddílu  házené  Jindřichův Hradec. Pořadatelům turnaje se povedlo velice  slušně obsadit  obě kategorie a tak se bylo  po dva dny v jindřichohradecké sportovní hale  na co koukat. Tentokrát se zde sešlo 16 celků, 6 dívčích a 10 chlapeckých. Kromě českých družstev, zde hráli zástupci slovenské házené, a sice z Malacek  a dvě družstva přijela z rakouského Lince.     

V kategorii děvčat, prošly beze ztráty bodu domácí  házenkářky Jindřichova Hradce po vyrovnaných a bojovných výkonech (10 bodů). Po výborném zápase se Slávii jsme začali věřit v nejvyšší příčku. 2. místo  patřilo Strakonicím  ( 6 bodů ), 3 příčka, pak patřila pražské Slávii (6 bodů ), na 4 místě pak skončila Žirovnice ( 4 body ), na 5. místě Lázně Kynžvart ( 4body ) a na 6 místě pak Baník Most ( 2 body ). Nejlepší hráčkou turnaje se stala domácí  Adéla Mazánková, nejlepší střelkyní Adéla Brabcová ze Žirovnice a nejlepší brankařkou pak Barbora Bačáková z pražské Slávie.  

V kategorii starších žáků, si pak odvezli Putovní pohár a zlaté medaile chlapci ze Zlína, 2. místo obsadil  sympatický tým z Plzně, 3 místo obsadilo, družstvo rakouského  Lince „A“, 4 místo pak obsadili slovenské Malacky, 5. Místo Zruč n. Sázavou, 6. místo Sokol Úvaly, 7. místo Lokomotíva České Budějovice, 8. místo HBC Strakonice, 9. místo HC Louny a 10. místo obsadili mladíčci z Lince „B“,  Nejlepším hráčem byl pak vyhlášen Clemens Spoddel z Lince, nejlepším střelcem Jakub Galovič z Malacek, nejlepším brankařem pak Pavel Dufek ze Zlína.

             Veliký dík patří kolektivu trenérek a přátel házené oddílu J.Hradce, kteří připravili tento jubilejní 20. ročník velice kvalitně. Byla to vynikající týmová práce. Navíc pro sobotní večer připravily malou diskotéku pro mladé házenkáře doprovázenou soutěžemi a kromě zápolení na palubovce proběhla ještě soutěž o Ostrostřelce turnaje ve 4 netradičních disciplínách v trefování pohyblivých cílů, v něm tento titul získat Vojtěch Jeřábek ze Sokola Úvaly a z děvčat Josefína Jiránková, Barbora Bačáková a Holeňáková Melisa, všechny  ze Slávie Praha…Pro trenéry a vedoucí bylo pak připraveno posezení v bowlinbaru.      

Celý turnaj proběhl v pohodové náladě a bez zranění. Bohužel jsme se nevyhnuli nevkusným připomínkám na stranu rozhodčích , ze stran některých neuznalých rodičů i trenérů, kteří se neumějí smířit s prohrou. Neuvědomují si, že většinou tím ubližuji svým dětem.  Já ještě jednou moc děkuji za vzornou spolupráci všech trenérek a přátel házené oddílu Jindřichův Hradec. Hlavní pořadatel  Karel Petržala – oddíl J.Hradec   

 

 

 

  

Sdílet na Facebooku
Please reload

Please reload

DLE KATEGORIÍ
Please reload

NEJNOVĚJŠÍ
JH.gif
mšmt.jpg
jednota2.gif
rain-tiskarna.gif
jč kraj.jpg
fruko.gif
tecnocap.gif
čsh.gif
gazza-sport.gif
arservis.gif
cus.jpg
prantl.gif
centrum-sportovnich-cen.gif

Sledujte nás na facebooku 

  • Facebook Social Icon