První jarní body

Na domácí palubovce vybojovaly ženy první jarní body.

Po zápase plném zvratů, chyb, ale také bojovném výkonu, jsme doma porazili Sokol Vršovice A 28:23 (14:13).

Začátek zápasu nám nevyšel podle představ. Obrana nefungovala jak by měla a v útoku jsme po fatálních chybách ztráceli zbytečně balóny, takže jsme hned od prvních minut prohrávali. Snaha zvrátit nepříznivý stav vůbec nevycházela a soupeřky postupně své vedení po našich chybách navýšily až na 2:8, to už pro nás vypadalo dost špatně.

Díky změně v obraně a několika dobrým zákrokům naší brankářky se naštěstí tlak hostujících podařilo zmírnit a my jsme začali proměňovat šance a snižovat rozdíl ve skóre. Zvedlo nás to, začalo se více dařit a zhruba v půlce poločasu jsme skóre vyrovnali. Poločas nakonec skončil v náš prospěch 14:13.

Ve druhé půlce jsme opět trochu zaváhali v začátku, ale pak jsme se dostali do tempa a začali jsme soupeřky přehrávat. Posledních deset minut už bylo v klidu a zápas jsme kontrolovali. Kromě začátku musím říct, že byla skvělá obrana a výborně zachytila brankářka Petra Dušková. Toto nám tentokrát zajistilo dva důležité body.

Další zápas čeká jindřichohradecké házenkářky na palubovce lídra tabulky v Plzni tuto neděli.