ŽÁKOVSKÁ LIGA 4. kolo 6.3.2022

"V neděli 6.3.2022 jsme odjeli do Zlína na již 4. kolo žákovské ligy. V předchozím kole jsme se v Olomouci potkali s velmi silnými týmy, kdy všechny zápasy byly vyrovnané a rozdíly ve všech utkáních byly maximálně o dvě branky. Postupně jsme tam odehráli zápasy JH - Most 14:15, JH - Sokol Poruba 19:17, JH - Slavia VŠ Plzeň 16:16 a JH - Olomouc 17:15. Tento víkend ve Zlíně byl tedy o něco klidnější, protože nás čekaly od začátku soupeřky tří družstev ze spodní části tabulky Zlín B, Lázně Kynžvart a Tatran Bohunice a až jako poslední zápas nám byla nalosována Velká nad Veličkou, která v tu chvíli byla v průběžné tabulce jen o jeden bod za námi. V prvních třech utkáních jsme podle očekávání zvítězili, i když bojovnost nebyla taková, jakou umíme. Chtěli jsem ale, aby si zahrály všechny holky na soupisce a hlavně jsme chtěli ušetřit síly na poslední nejnáročnější zápas. Postupně jsme zdolali JH - Zlín B 18:13, JH - Tatran Bohunice 18:10 a JH - Lázně Kynžvart 20:13. A pak už nás čekal podle předpokladu nejtěžší zápas s Velkou nad Veličkou. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, vítězství se přelévalo ze strany na stranu, což bylo i pro naše fanoušky trochu psychicky náročnější :-) Poločas skončil remízou 9:9. Ve druhé půli nám ale utekl začátek a prohrávali jsme už rozdílem tří branek 9:12. Zabrali jsme a vyrovnali na 13:13, pak jsme ve 14. minutě prohrávali 16:17, ale chycenou sedmičkou a třemi brankami v řadě jsme zápas obrátili na svou stranu a zvítězili 19:17. Za bojovnost v posledním zápase, kdy jsme se museli prát o každý míč, patří holkám velká pochvala. A velké díky patří také našim věrným fanouškům, kteří nás přijeli podpořit i do takové dálky na Moravu, kde jsme odehráli poslední tři kola ve Zlíně, v Olomouci a opět ve Zlíně.

Další 5. kolo odehrajeme v domácí atmosféře 10. dubna v naší jindřichohradecké hale. Nyní jsme na průběžném 4. místě, ale přední část tabulky je velmi vyrovnaná a nás ještě čekají náročné zápasy. Hned v dalším kole doma přivítáme Písek, Háje Praha, Ledeč nad Sázavou a Ústí nad Labem. Všechny fanoušky jindřichohradecké házené proto zveme do hlediště, přijďte zafandit!"

Věra Neidrová, trenérka Soupiska a branky ve 4. kole žákovské ligy starších žaček: Maxová Tereza, Hochmuthová Mahulena, Martínková Tereza 19/2, Neidrová Barbora 27/4, Jírová Vendula 5, Taliánová Kristýna, Věrná Zuzana 5, Bejnová Pavla 1, Janáková Marie, Brožová Amélie 7/1, Čechová Aneta 7, Pípalová Kristýna a Ondřasinová Tereza 2/1